Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Venga ) KIA Venga 1.4 - Chyba się polubimy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Sie 2017, 11:02
Temat postu:

KIA Venga 1.4 - Chyba się polubimy.


Dwa tygodnie temu kupiłem Vengę. Wcześniej jeździłem Hondą Jazz II 1.4 2005r. Trzy miesiące szukałem auta które godnie mogłoby zastąpić Hankę. Brałem pod uwagę Auris, Yaris, Polo V, Jazz III a o KIA nawet nie myślałem:-) Obejrzałem sporo samochodów z których 99% miało jakieś wypadki i przekręcone liczniki itd. Auris okazał się za drogi, Yaris drogi, mały i brzydki, Polo nawet fajne ale też małe a Jazz III wykonany dużo gorzej niż moja poprzednia i ma nędzne silniki. Postanowiłem sprawdzić Vengę. Trafiła się sztuka z polskiego salonu, 2010r. z bardzo niskim przebiegiem więc się skusiłem. W papierach napisane że to wersja M. Czujniki cofania, manualna klimatyzacja, elektrycznie sterowane lusterka i szyby przednie. Felgi były stalowe więc kupiłem oryginalne aluminiowe i nowe opony bo na stalówkach nie mogłem na auto patrzeć więc teraz to już chyba inna wersja:-) KIA którą kupiłem miała przytarty tylny zderzak więc wczoraj oddałem do lakiernika i niebawem będzie jak nowa hehe! Dlaczego Venga? W porównaniu do ww aut w środku jest wielka! Bagażnik wielki! Kokpit nie jest nudny, dość nowoczesny. Da się polubić. Do tej pory przejechałem jakieś 2,5tys. Do 120km/h w kabinie jest cicho a spalanie w trasie oscyluje w okolicy 6,6L. W mieście pewnie okolica 8L. Do zaakceptowania, zważywszy że Venga jest dość ciężka. Auto było regularnie serwisowane, co potwierdza książka. Pojechałem też do serwisu sprawdzić czy wszystko się zgadza i się zgodziło więc ok. Do 29.09.2017 jest jeszcze na gwarancji więc umówiłem się na ostatni przegląd w ASO, ale po przemyśleniu sprawy nie zamierzam tam pojechać. Nie chcę używać już oleju Lotos w cenie 52zł/L w ASO i na dzień dobry płacić za przegląd 250zł, czyli wymiana oleju w ASO to 500zł. Mój mechanik ma sprzęt diagnostyczny do KIA więc nie ma kłopotu a olej wymieniam u niego na Mobil1 5W30 za 250zł. Prosty rachunek. Jeśli chodzi o minusy auta to muszę wskazać zawieszenie i sporadyczne buczenie łożyska oporowego podczas cofania na zimnym silniku. Wiele osób opisywało już nerwowe zachowanie auta na poprzecznych wybojach. Zdarzyło mi się to poczuć, ale nie jest to nagminne. Problem z tym łożyskiem jest znany i niektórzy zdążyli wymienić je na gwarancji. Na sprzęgło KIA daje trzy lata gwarancji więc w serwisie już raczej tego nie zrobię. Pytałem czy wszystkie akcje serwisowe dotyczyły mojego auta i powiedziano mi że tak. Jednak średnie spalanie resetuje mi się po dłuższym postoju więc nie wiem czy mnie ściemnili czy po prostu do dziś nie skorygowano oprogramowania. Auto da się polubić. Jest obszerne, wygodne i ogólnie nie wygląda źle. Mam nadzieję że się zaprzyjaźnimy i przejedziemy wspólnie jakieś 100tys.km.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Silvano22

Czytelnik



Dołączył: 15 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: audi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Wrz 2017, 09:15
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) KIA Venga 1.4 - Chyba się polubimy.


No miejmy nadzieje, że będzie tak jak piszesz.
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Wrz 2017, 13:30
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) KIA Venga 1.4 - Chyba się polubimy.


Ano miejmy... Od czwartku do dziś zrobiłem 1600km po Polsce. Auto dzielnie sobie radziło. Zawieszenie jak dla mnie nie jest komfortowe. Jest twarde i to jedyna rzecz na razie która mnie trochę irytuje. Zobaczymy jak będzie dalej.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Venga ) Oceń swoje auto


KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie

KiaCee'd

54 390

2020r.

111 710 km

mazowieckie

KiaCarens

35 990

2015r.

196 000 km

małopolskie

KiaSportage

71 300

2018r.

155 840 km

podkarpackie

KiaCee'd

31 800

2013r.

184 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System