Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Opinie Kia Rio 2003-2005



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skrzatekMK

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Lanos 1,5 16v (rozbity) i CC 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Maj 2011, 23:06
Temat postu:

Opinie Kia Rio 2003-2005


Cześć,

Poszukuję jakiegoś kombiaka i tak wertuję ogłoszenia i zaciekawiła mnie kia rio z roczników 2003-2005 z silnikiem 1,5 16V.

Czy macie jakieś opinie na temat tych aut? Dobre są? Jak się sprawują silniki (również z lpg), zawieszenie, blacha, jak z awaryjnością?

Pomożecie
Powrót do góry
gadu-gadu
piotr2

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): TKA
Posiadane auto: kia rio 1 2002 LS 1,3
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 09:21
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Opinie Kia Rio 2003-2005


wszystko zależy jak poprzedni właściciel dbał o samochód, ja swój ściągałem od pierwszego właściciela i jestem zadowolony -chociaż nie obyło się bez inwestycji (przeguby,sprzęgło) no i oczywiście reszta części eksploatacyjnych i to przy przebiegu trochę ponad 100 tys.generalnie samochód nie należy do zbyt awaryjnych a i części są dostępne za "normalną" cenę ,nie mam lpg więc nie wypowiadam się na ten temat
Powrót do góry
szpadliszi

Dyskutant



Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Dwór Mazowiecki
Posiadane auto: RIO 1.3 lpg, 2003
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 15:28
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Opinie Kia Rio 2003-2005


ja wlasnie zakupiłem 2003 z silniekim 1,3 lpg ( przebieg 240 tys )

do tej pory jeżdziłem raczej "poważniejszymi" samochodami ( no moze poza pierwszym mym trabantem 600 Smile )

kia jest całkiem niezła, ale warto poszukac taniego egzemplarza. Ja dałem 6,5 tys ( głoweni z uwagi na przebieg ) , wiec jak patrze na ogloszenia 10-12 tys, to trohce jednak za duzo . Samochód delikatny , blaszka cienka , ale ..

- silnik 1,3 z masdy 323 sprawuje sie całkiem , całkiem
- prostota konstrukcji zawieszenia i cena czesci zamiennych , a takze fakt,ze w zawieszce wymienia sie same gumu, a nie np. całe wahacze , zachęca wrecz do napraw ( za koncowki drazków + łaczniki stablizatora na obie strony dałem w sumie 110 pln , kupując wcale nie najtansze częsci ) , wymieniłem sam w ciągu może 1h
- wnetrze jest dosc plasticzane, ale całkiem sympatyczne
- materiały ( plastiki, tapicerka ) niestety najtansze i niezbyt trwałe
- bagaznik w kombi bardzo fajny , jak na te wielkość auta
- zawieszenie miekkie, komfortowe, nie jest to rajdowka, wiec prowadzi sie przyjemnie

generalnie za taka kase jak dałem - ekstra samochodzik , troche miłosci, pracy , pucowania srodka i bede miał małe , fajne wozidełko na wózek dla dziecka Smile

dla porównania, do tej pory miałem na własnosc : trabant, vw polo , fiat brawa , audi 80 coupe , opel vectra b , polonez , toyota celica VI , audi a2 ( aktualny samochód ) - kolejnosc przypadkowa Smile
Powrót do góry
42100

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: KIA Rio 1,3, 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 08:50
Temat postu:

Kia 2004, 1,3 hatchback


To co napisał powyżej Szpadliszi jest w 100% zgodne z moimi odczuciami. Mam Kia 2004, 1,3 hatchbacka, jeżdżę 4 rok. Auto zagazowałem, śmiga na Landirenzo bez problemu.
Od siebie dodam, że felerne są małe plastikowe dynksy w drzwiach, łamią się i uniemożliwiają otwarcie drzwi od środka. Zamek klapy też wymaga konserwacji. Ale sam to naprawiam.
Klapa przednia koroduje.
Raz wymieniłem cylinderek hamulca. Ogólnie bardzo niezawodne i tanie w eksploatacji auto.
Zaś zawieszenie jest rewelacyjne, codziennie tłukę się kilka kilometrów po fatalnej "płytówce" i myślałem, że zawieszenie co 1/2 roku bedę wymieniał a tu na prawdziwym przegl. techn. okazało się, że jest OK
Powrót do góry
Dew

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: KIA RIO 2004 1.3
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 02 Lip 2013, 18:59
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Opinie Kia Rio 2003-2005


Hm, ja zrobiłem swoją KIA jakies 3 tys dopiero. Auto kupiłem z przebiegiem 75tys więc generalnie małym i samochó tez stosownie do przebiegu sie zachowuje. Co juz zdązyłem zrobic to zmienić olej w silniku, pospawać wieszaki rury wydechowej, zdjąc osłonę rury wydechowej (na wysokosci zbiornika paliwa), założyc plastikowe nadkola do tylu, wywazyc felgi.. Jestem teraz na etapie zakupu świec i przewodów, bo te co mam to hcyba pamietają jeszcze koree. Poza tym oddaje niedlugo auto na wymiane oleju w skrzyni.
W tylnym zawieszeniu coś mi piszczy, to tez bedzie pewnie do zrobienia. Zaczyna szumiec tez któreś łożysko. Zauwazam tez ze silniczek to mułek, z klimatyzacją to w ogole się nie pojezdzi (a moze to wina świe i przewodów - się przekonam). Zawieszenie mięciutkie, przyjemnie się prowadzi, autko zwrotne. Trochę sciąga mnie na prawo, to tez pójdzie do kontroli. na przeglądzie różnica hamować wyniosłą 1%, amortyzatory sprawne w 80% i 75%. Spaliły się żaróweczki w panelu środkowym, wymieniłem na ledy, 3zł za sztukę.
Odpada lakier z kołpaków, wycieraczek i klamek. Wszystko już stosownie zasprayowałem. Zdążyłem tez na wyskości kierunkowskazu puknąć zderzakiem sarenke (na szczęście centymetry i sekundy uratowały ją jak i mnie) - nawet nie pękł chociaż pukło porządnie, pewnie gdzies o lecące w powietrzu kopytko.
Do głowy przychodzi mi jeszcze zgrzytająca skrzynia biegów i jęczący wsteczny, brak poduszki powietrznej pasazera (Ale za to miły schowek). Reasumując jestem bardzo zadowolony póki co z RIO, mam nadzieje ze pozostanie na tym poziomie co obecnie, psują się, a raczej eksploatują naturalne elementy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 02 Lip 2013, 18:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Oceń swoje auto


KiaSportage

45 500

2014r.

215 860 km

mazowieckie

KiaPro_cee'd

91 900

2020r.

23 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

48 900

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

KiaCee'd

43 800

2015r.

124 000 km

śląskie

KiaCee'd

66 900

2021r.

38 311 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System