Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia ) LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcinek_sc

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 19:03
Temat postu:

LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


witam
przymierzam się do włożenia gazu do mojego RIO (Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM)
będę wdzięczny jeżeli podzieli się ktoś swoimi doświadczeniami w tym temacie... jaka instalacja, na co zwrócić uwagę czego się spodziewać po montażu instalacji
wiem że takie autka jeżdżą z gazem... a opinii na ten temat niewiele

z góry dziękuję
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 22:54
Temat postu:

Re: ( Kia ) LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


kiedys nawet producent wkladal do rio instalacje gazowa Wink i bylo dobrze Wink polecam instalacje sekwencyjna do tego silnika Wink unikniesz klopotow. a czego mozesz sie spodziewac: na pewno wyzszych oplat za badanie techniczne Wink i oczywiscie nizszych rachunkow za przejazd tej samej drogi Wink zakladajac gaz zwroc uwage na "popularnosc" danej instalacji w okolicy tak aby w razie czego zmienic serwis Wink wybierz tes serwis ktory sie zna i zz ktorym nie ma problemow Wink lepiej poczekac nawet pare tygodni na zalozenie gazu niz zakladac w "przydroznym warsztacie" i miec same problemy Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
marcinek_sc

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 09:27
Temat postu:

Re: ( Kia ) LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


czyli instalacja jak każda inna... jeśli "coś" może wykrzaczyć to po prostu może jak w każdym innym autku
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 21:39
Temat postu:

Re: ( Kia ) LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


dokladnie Wink ale slyszalem dobre opinie w kwestii wspolpracy kia z LPG wiec nie masz co sie obawiac Wink a w kwestii instalacji: dobre sa brc i landi renzo oraz polskie stag Wink na dodatek sa "pospolite" wiec raczej je bym polecal Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
zalman85

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 405
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 8V LPG
Piwa: 24/4
Wysłany: Sob 07 Sty 2012, 00:43
Temat postu:

LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


Mam taką sama KIA osobiście modernizowałem całą instalacje LPG.
Najlepsza instalacja do tego auta z którą nie będziesz miał żadnego problemu nie odczujesz zbytnio spadku mocy to:
sterownik - centralka Stag 4/plus kwestia softu oprogramowania
reduktor alaska tomasetto AT09
listwa wtryskowa REG FAST
jest to tanie rozwiązanie ale i w pełni sprawdzające się. Trzeba tez pamiętać ze instalacje LPG dobiera się do własnej kieszeni.
Jeśli chodzi o spalanie LPG w tym aucie to spalanie Pb należy pomnożyć przez 1.3 wtedy wiesz ile auto spali. U mnie wychodzi 7.2 trasa 9.5 max miasto. Przy instalacji LPG należy też dbać o wymiane filtrów fazy ciekłej i lotnej faza ciekła co 20tys a fazy lotnej max co 10tys i nie ma co zwlekać z tym drugim filtrem bo źle to znosi sama listwa wtryskowa. A sama jakość gazu w PL budzi wiele kontrowersji.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Sty 2012, 00:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jasem

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Kia RIO I 1.3 (75KM) 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 19:27
Temat postu:

Re: ( Kia ) LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


Mam dokładnie tą samą kie i z tym samym silnikiem, z instalacją sekwencyjną BRC. Przez wszystkie lata serwis musiałem odwiedzić tylko raz - na wymianę czujnika ciśnienia, bo padł, ale to była felerna seria i BRC do tego dała specjalny kit, który instalowało się raz i zastępował ten problem z czujnikiem. zrobione jest na niej ok. 100tys. i silnik dalej jest żyleta. Nie było póki co żadnego problemu z silnikiem, żadnych remontów itp. wymienia się jedynie rozrząd i to wszystko. Na prawdę póki co jestem zadowolony, tyle tysięcy i żadnej wymiany wtrysków, czyszczenia czy innych [cenzura]ółek, wystarczy zmieniać filtry. Aha i co bardzo ważne w instalacjach BRC - TRZEBA TANKOWAĆ TYLKO DOBRY GAZ! Bardzo dobrze zgrywają się z silnikiem i chodzą niezawodnie, ale podobno po zatankowaniu sierwa szybko się psują. Raz zatankowany był jakiś szajski i od razu po kilkunastu km filtr się zapchał. Spalanie na poziomie 6,7-7,5l gazu. Codziennie jeżdżę do pracy, to wychodzi mi praktycznie co tankowanie 7,2l (80% trasa, ale różna i reszta miasto). Także polecam, z tym silnikiem serio dobrze współpracuje Smile
Powrót do góry
Mandatto

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): OPOLE, OSTROWIEC ŚW.
Posiadane auto: KIA, SEAT, OPEL
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 19:07
Temat postu:

Re: LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


marcinek_sc napisał:
witam
przymierzam się do włożenia gazu do mojego RIO (Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM)
będę wdzięczny jeżeli podzieli się ktoś swoimi doświadczeniami w tym temacie... jaka instalacja, na co zwrócić uwagę czego się spodziewać po montażu instalacji
wiem że takie autka jeżdżą z gazem... a opinii na ten temat niewiele

z góry dziękuję


Hej, ja mam u siebie w RIO założony zestaw : PALACAR KR4, 150 HANA, KME NEVO. Bardzo dobrze sprawdza się w tym aucie, także mogę spokojnie polecić.
Powrót do góry
Dew

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: KIA RIO 2004 1.3
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 29 Gru 2013, 15:28
Temat postu:

Re: ( Kia ) LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


Ja mam Stag 4, wtryskiwacze HANA, reduktor Tomasetto. Wszystko jest pieknie założone, schludnie isprawnie. zapłaciłem 2900 u Damiana w Bolęcinie. Instalacje nie zakłada się do własnej kieszeni. Instalacje zakłada się taką żeby móc oszczędzać a nie dokładać do jej remontów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia ) LPG forum


KiaCarens

47 300

2016r.

168 872 km

podkarpackie

KiaSportage

48 900

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

KiaCee'd

59 900

2021r.

96 000 km

mazowieckie

KiaSportage

59 300

2015r.

107 753 km

podkarpackie

KiaCee'd

18 999

2011r.

187 289 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System