Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sportage ) Co to za wersja Sportage II?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maxizer

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Kia Sportage II 2.0 16V 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Sty 2014, 22:05
Temat postu:

Co to za wersja Sportage II?


Witam wszystkich.
Najpierw chciałbym zastrzec, że jeśli gdzieś już pojawiło się podobne pytanie, to proszę o przekierowanie/przeklejenie. Ja sam nic takiego nie znalazłem.
Dziś obejrzałem sobie bardzo dokładnie auto, które niedawno kupiłem.
To Kia Sportage II z 2009 roku (kupiona jednak w salonie w 2010 roku), z silnikiem 2.016V + LPG. Nie mam pojęcia, jaka to wersja wyposażeniowa.
Auto wyprodukowano na Słowacji, kupiono je i użytkowano w Czechach. Teraz trafiło do Polski. Do auta w Czechach założono LPG (Lovato EF Smart) - w Polsce z powodu przepisów czeka mnie wymiana zbiornika. Ale nie o perturbacjach z przerejestrowaniem chciałem... W Czechach też założono mu czujniki parkowania z tylu (Jablotron), ogrzewanie foteli (no bo fabryczne miejsce na przyciski do ich ogrzewania jest zaślepione, a przyciski są tuż za dźwignią zmiany biegów).
Auto jest naprawdę w porządku, jestem zadowolony, fajnie się tym jeździ, ale dziś przyjrzałem się dokładnie wnętrzu, potem popatrzyłem na zdjęcia w internecie, dowiedziałem się, że były 2 liftingi i... zgłupiałem.
Czy jest możliwe, żebym kupił tzw. przejściówkę, tj. model pomiędzy I, a II liftingiem. Czy coś takiego mogło wychodzić w ogóle z fabryki (przypominają się modele aut z PRLu)? Czy to jakaś specjalna zubożona wersja? Czy może po prostu auto jest po wypadku i złożono je z różnych części. Na zakupy wybrałem się jednak z dwoma kuzynami prowadzącymi warsztaty samochodowe, którzy dokładnie auto oglądali i jeździli nimi i powiedzieli mi, że jest ok.
Auto z zewnątrz wygląda jak typowy model JE (JES) po II liftingu, tyle, że nie ma przednich świateł p-mgielnych. Cała jednak zabawa zaczyna się we wnętrzu. Auto ma ESP i napęd 4WD, klimatyzację manualną, komputer, pełną elektrykę. Powinno mieć też 6 airbagów, bo podobno od 2006 roku wszystkie Sportage tak miały. Gdy tymczasem obejrzałem sobie dokładnie wnętrze nie znalazłem metek z napisem airbag na przednich fotelach, a zaślepki na słupkach A, B i C nie mają napisu SRS Airbag. Czy to oznacza, że są tylko 2 airbagi? Jakim cudem to możliwe, zważywszy na to, co napisałem powyżej?
Idźmy dalej. Auto ma nietypową tapicerkę, taką znalazłem w egzemplarzach po I liftingu, a zarazem fotele wydają się być tymi po ostatnim lifcie (ich sposób regulacji na to wskazuje: pokrętła do sterowania oparciami i dźwignia do sterowania wysokością fotela kierowcy). Fotel przedniego pasażera się nie składa "w stolik" (może to akurat kwestia wyposażenia).
Wskaźniki to wersja po I liftingu, tak samo kierownica, ale konsola środkowa to już II lifting (aczkolwiek kontrolka zapięcia pasów nie jest przy zegarku, a wokół prędkościomierza).
Jak do tej pory znalazłem tyle nietypowych rzeczy.
Powtórzę:
czy to możliwe, by wychodziła taka dziwna "skundlona" wersja?
Może ktoś coś wie, słyszał, albo może wskaże, gdzie i jak można się na ten temat czegoś więcej dowiedzieć?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sportage »

Opinie o samochodach Kia Sportage - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sportage ) Oceń swoje auto


KiaRio

27 900

2012r.

226 000 km

mazowieckie

KiaSportage

45 800

2015r.

180 000 km

małopolskie

KiaCee'd

59 900

2020r.

99 000 km

mazowieckie

KiaSoul

19 000

2010r.

177 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

31 800

2013r.

184 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System