Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Gdzie szukać filtr paliwa.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GNOME_PL

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczytno
Posiadane auto: Kia Rio 1343/55kW 2001r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 28 Cze 2015, 12:52
Temat postu:

Gdzie szukać filtr paliwa.


Witam, tak jak w temacie. Gdzie w Kia Cee'd 1.4 benzynka 109KM znajdę filtr paliwa ? Gdzie go szukać, gdzie on się znajduje. Nie mam kanału, a chcę szybko i sprawnie wymienić u kumpla w kanale olej silnikowy wraz z filtrem oleju i właśnie przy okazji filtr paliwa. Miałem Kia Rio z 2001r i wiem, ze filterek paliwa był w okolicach tylnego prawego koła. Nie wiem jak to się ma do Ceed'ów. Zapewne znajdę go jak wjadę na kanał, ale wolę zapytać Smile
PS. Aha i jaki olej silnikowy będzie spoko dla mojej Kijanki Cee'd ? Pod machą widnieje karteczka z Shellem i przy jakim przebiegu był wymieniany olej, niestety przy rodzajach paliwa np 5W30 czy 5W40 powinno być zaznaczone jaki olej był lany, a tutaj niestety nic nie ma. Przeczytałem, że najlepszy będzie 5W30 Syntetyk np.: Castrol Magnatec czy Edge. Bryka prosto od typowej rudej Niemki Smile
Jakie jest wasze zdanie ?
Powrót do góry
GNOME_PL

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczytno
Posiadane auto: Kia Rio 1343/55kW 2001r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 11 Lip 2015, 15:30
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Gdzie szukać filtr paliwa.


Dobra, odpowiem sobie sam na pytanie. Wiem gdzie ten filterek benzynki jest schowany. Podobno w niektórych Kijankach filtr paliwa schowany jest pod siedzeniem pasażerów z tyłu. Trzeba zdemontować siedzenia i tam dobrać się do pompy. Tam właśnie w niej siedzi sobie filtr. Dużo roboty i [cenzura]. Olej silnikowy i filtr oleju wymieniony i maszinu lepiej się zbiera i fajnie cyka Smile Daruję sobie na chwilę obecną wymianę tego benzynowego filtra, chyba, że silnik zacznie coś się krztusić, przerywać i falować to wtedy akcja demontaż i wymiana Razz Pozdro.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaSportage

138 800

2023r.

19 000 km

śląskie

KiaSportage

139 800

2023r.

17 000 km

śląskie

KiaRio

11 990

2006r.

146 000 km

wielkopolskie

KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

71 300

2018r.

155 840 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System