Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Kia ceed 2008 1.6 + LPG - słaba kompresja silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowickj

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia, ceed, kombi, 1.6, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Cze 2015, 13:03
Temat postu:

Kia ceed 2008 1.6 + LPG - słaba kompresja silnika


Witam Wszystkich.

Od około roku jestem właścicielem samochodu Kia Ceed 1.6 + LPG z 2008 roku. Od początku moja żona miała wrażenie, że na jałowym biegu coś "klekocze". Ja na początku tego nie słyszałem, ale z czasem zaczęło się to robić coraz głośniejsze. Znajomy stwierdził, że coś musi przy kole stukać i, że jak będziemy u mechanika to przy okazji o tym wspomnieć.
Około 4 miesiące teamu wyskoczył mi Check Engine więc pojechałem do mechanika i zdiagnozował uszkodzoną jedną cewkę paliwową.
Kilka dni temu zauważyłem, że olej silnikowy zaczął znikać z samochodu - dosłownie w ciągu kilku dni potrafiło zostać zużyte około litra oleju. W między czasie znowu pojawił się Check Engine. Pojechałem do mechanika i niestety dostałem informację, że 4 cylinder nie "trzyma ciśnienia", ma około 5 atmosfer. Inne mają około 13-14 atmosfer. Mechanik stwierdził, że silnik nadaje się do generalnego remontu i wyniesie to około 2 tysięcy. Zasugerował on też, żeby rozejrzeć się za nowym silnikiem, bo może będzie to niższy koszt.

Bardzo bym prosił o jakąś radę w tej kwestii, bo słabo mi się zrobiło jak usłyszałem taką diagnozę, a niestety jestem laikiem w kwestiach samochodu.

Pozdrawiam
nowickj
Powrót do góry
boguslav_t

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stevenage, Hertfordshire
Posiadane auto: Kia Carens CRDI 2004r, Hyundai Galloper 3.0V6 1998r
Piwa: 30/2
Wysłany: Czw 18 Cze 2015, 15:51
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia ceed 2008 1.6 + LPG - słaba kompresja silnika


Witam,

Prawdopodobnie wystarczy zrobic tylko glowice, jezeli uszczelniacze zaworowe poszly to tez nie bedzie cisnienia na cylindrze i bedzie bralo olej. Mogl sie zawor podwiesic lub jest wypalone gniazdo zaworowe - ale zeby od razu diagnozowac caly remont kapitalny? No chyba ze mechanik ma rentgena w oczach to zwracam honor.
Trzeba sciagnac glowice i dac do sprawdzenia/regeneracji - przy okazji ogladnac scianke cylindra i porownac z pozostalymi cylindrami. Wydaje mi sie ze na regeneracji glowicy sie zakonczy i autko bedzie cale i zdrowe.

Pzdr[/i]
_________________
Szklanka piwa, kromka chleba - więcej chłopu nie potrzeba Smile
Powrót do góry
nowickj

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia, ceed, kombi, 1.6, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Cze 2015, 16:46
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia ceed 2008 1.6 + LPG - słaba kompresja silnika


Dziękuję bardzo za odpowiedź, własnie wróciłem od mechanika i dostałem informację, zę głowice rzeczywiście trzeba będzie sprawdzić (koszt, z wymianą zaworów ok 600,700 zł)natomiast jeżeli "jest coś z nią poważniejszego bardziej będzie opłacało się kupić nową głowicę". Stwierdził też, że nawet jeśli to tylko zawory na cylindrze to i tak koszt całkowity naprawy wyniesie ok 1400 zł bez zmiany rozrządu (i ten ma zostać sprawdzony). Miedzy innymi chodzi o wymianę wszystkich płynów, wszystkich uszczelek, m.in pod głowice, natomiast co do brania oleju przez silnik, stwierdził nie jest w stanie powiedzieć czy jest "brany przez górę czy przez dół".

Reasumując tak czy inaczej musi rozłożyć silnik żeby wyjąć głowicę.
Powrót do góry
boguslav_t

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stevenage, Hertfordshire
Posiadane auto: Kia Carens CRDI 2004r, Hyundai Galloper 3.0V6 1998r
Piwa: 30/2
Wysłany: Czw 18 Cze 2015, 19:27
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia ceed 2008 1.6 + LPG - słaba kompresja silnika


Oczywiscie koszty beda, moze ktos z forum poleci jakiegos sprawdzonego i w miare taniego mechanika?
Na takiej robocie oszczednosci to nie ma jak za bardzo znalesc - a szukajac na sile oszczednosci mozna w niedlugim czasie naprawiac znowu to samo.
Moja rada to:
Dobry mechanik, solidny serwis glowic, i kupic tez pompe wody i pasek bo mechanikowi to i tak bedzie wsio ryba czy zalozy nowy czy stary zestaw. Ewentualnie doliczy za wymiane pompy wody ale to przy calym koszcie nie zrobi wielkiej roznicy.
Mozna zalozyc tez utwardzone zawory ktore lepiej znosza gaz.
Podsumowujac, zrobic raz a dobrze.
Pzdr
_________________
Szklanka piwa, kromka chleba - więcej chłopu nie potrzeba Smile
Powrót do góry
swiro

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy
Posiadane auto: Ford Focus - citroen C4 II
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 18 Cze 2015, 21:17
Temat postu:

( Kia Ceed ) Kia ceed 2008 1.6 + LPG - słaba kompresja siln


witam, ja mam najlepszego Mechanika i niedrogiego , tylko trzeba by samochód postawić w zakładzie mechanicznym w Puławach.
pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 18 Cze 2015, 21:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaCarens

47 300

2016r.

168 872 km

podkarpackie

KiaCee'd

22 900

2011r.

181 025 km

mazowieckie

KiaSportage

25 900

2009r.

193 000 km

małopolskie

KiaCee'd

16 900

2010r.

219 144 km

łódzkie

KiaCarens

39 850

2015r.

167 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System