Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Carens II 2.0CRDi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 15:18
Temat postu:

Carens II 2.0CRDi


To ja też się dopiszę Wink
Na razie mam to auto od 2 tygodni i przejechałem zaledwie 1000 km.
Wrażenia - jak najbardziej pozytywne. Duży, wygodny samochód, duży bagażnik, ale dla mnie teraz wszystko wydaje się duże - ostatnie 5 lat jeździłem KA żony Wink

Plusy:
- wielkość, mam 1.90 wzrostu i jest to jeden z niewielu samochodów, gdzie mam miejsce między kierownicą i nogami,
- wyposażenie, klimatronic, 4 poduszki, abs oraz drobiazgi, które po prostu cieszą, np. podświetlana stacyjka, powoli przygasające światło po zamknięciu drzwi, itp.
- fotele, dla mnie to ogromna zaleta, ja lubię siedzieć "na krześle", fotele są na idealnej dla mnie wysokości - przy wsiadaniu czy wysiadaniu nie muszę się podnosić, w Astrze miałem kubełki Recaro - trzymanie i wygoda jazdy rewelacyjne, ale wysiadanie to koszmar, po roku ułamałem boczne skrzydełko siedziska - musiałem się na czymś opierać wysiadając,
- silnik, jednak diesel to diesel, wcześniej miałem Astrę z TD Isuzu, potem benzyna w KA, teraz znów diesel. Bardzo ładnie jedzie, wyprzedzanie na 4 od ok 80 km/h to czysta przyjemność.

Minusy:
- skrzynia biegów, jedynka wchodzi na dwa sprzęgła, chyba że się zatrzymam, wtedy bez problemów, pozostałe biegi wchodzą bez problemów, ale jakoś tak niezbyt przyjemnie się je zmienia - ciężko to trochę opisać,
- w zasadzie dwie duperelki: coś mi brzęczy w zegarach podczas jazdy po bruku i niezbyt dobrze zamyka się tylna klapa - ale to są rzeczy do zrobienia we własnym zakresie.
- spalanie mogłoby być mniejsze, pierwsze tankowanie - 8l, przy drugim, jak już poznałem trochę samochód - ok. 7l

----------------------------
Opinia po dalszych 15 tyś kilometrów:

Plusy:
- zero awarii, przez ten czas dosłownie nic się nie zepsuło - na liczniku jest już ponad 100 tyś. km
- spalanie 7l w mieście i 5.5 - 6l w trasie
- czujnik deszczu to jest jednak świetna sprawa

Minusy:
- dalej kłopoty z jedynką - tylko po to nie chce mi się jechać do warsztatu, a innego powodu nie było
- kłopoty z uruchomieniem na mrozie - temperatura graniczna to -20C, jak jest mroźniej i samochód stał całą noc to można nie wychodzić z domu - nie odpali

-------------------------------------
Relacji ciąg dalszy Wink
Przebieg 118 tyś km

Plusy:
- dalej nic poważnego się nie zepsuło (zepsuła się jedynie klamka w jednych drzwiach - do naprawy we własnym zakresie)
- kłopoty z odpalaniem na mrozie zostały rozwiązane poprzez wymianę kompletu świec żarowych i akumulatora - teraz silnik uruchamia się nawet przy -30C. To, że samochód potrafił odpalić przy -15C z czterema uszkodzonymi świecami to wielki +.

Minusy:
- nic nowego

Pozdrawiam, Jarek
Powrót do góry
reggie_83

Dyskutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: SEAT IBIZA 1.6 TDI 2012
Piwa: 1/7
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:49
Temat postu:

KIA CARENS 2.0 CRDi 2005


Witam.

Moją Kijankę sprowadzałem z Włoch, odradzali mi, żebym tego nie robił - Kia, Włochy... Teraz wiem, że dobrze zrobiłem, nikogo nie słuchałem...tylko żony Smile

Autko w tej klasie samochodów (van) nie kosztuje wiele pieniążków. Jest duże, przestronne, bardzo pakowne, bagażnik pozytywnie mnie zaskoczył (trzypoziomowy), środek ok, dobrze się prowadzi no i spalanie. Przy mojej jeździe oscyluje na trasie w granicach 6,1 - 6,4 litra. W mieście w granicach 7 - 8 litrów. W jeździe mieszanej 6.6 - 7 litrów. Jest dobrze jak na taką budę i ciężar.

Zaletą są na pewno duże lusterka, w których widać wszystko... Silnik pracuje rewelacyjnie, cichutki dieselek, nawet fajnie się go słucha jak jest zimny.

Wadą tych autek jest chyba słabe wygłuszenie kabiny. Z perspektywy czasu - 4 miesiące - idzie szybko przywyknąć do takiego stanu rzeczy.

Ogólna ocena samochodu to 5/5. Bardzo dobry i trafny wybór !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Oceń swoje auto


KiaSportage

69 900

2016r.

169 328 km

mazowieckie

KiaOptima

75 520

2019r.

57 700 km

mazowieckie

KiaSportage

86 900

2019r.

48 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

89 900

2020r.

6 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

26 500

2011r.

197 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System