Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Kia Ceed 2008 lampa immobilizera i problem z odpaleniem auta



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seriale1

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów/Śląsk
Posiadane auto: Kia Ceed kombi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Lip 2017, 21:23
Temat postu:

Kia Ceed 2008 lampa immobilizera i problem z odpaleniem auta


Witam, Nie mogę odpalić auta. Włączam kluczyk rozrusznik kręci i kręci i nie odpala. Ciągle się świeci lampka immobilizera.
To już trzeci raz w przeciągu 2 tygodni. Za pierwszym razem uzyłam zapasowego kluczyka bo w pierwszym pękła ta metalowa część i woziłam go też w aucie. Mechanik odblokował komputer i stwierdził że pierwszy kluczyk miał inne fale niż drugi i ten pierwszy zablokował immo a drugi nie mógł odblokować, mimo że jeżdziłam z oboma kluczykami z tydzień. Zaprogramowano drugi kluczyk od nowa i miało działac bez problemu.
Drugi raz 4 dni później znowu nagle nie mogłam odpalić auta , ten uszkodzony kluczyk został w warsztacie, w facet który przyjechał na miejsce z komputerem znowu mi odblokował auto i stwierdził ze były błedy w komputerze na system gazowy że przez to immo się zablokowało???
Ja się nie znam, ale byłam już umówiona w serwisie gazu na przegląd , jeździłam tylko na benzynie i po 3 dniach dzisiaj znowu auta nie moge odpalić - Już trzeci raz. Stawiam już jednak że to immobilizer pada w stacyjce.
Do tej pory dwa razy zapłaciłam za uruchomienie auta a problem nadal istnieje co to moze być, nie chcę zostać naciagnieta na niepotrzebne naprawy i zastanawiam się czy komuś się coś takiego zdarzyło.
Bardzo prosze o porady co mam z tym autem zrobić? szukam dobrego warsztatu na Śląsku, w jednym mi powiedzieli . że jak przyjadę autem po skasowaniu błedów to nie będą wiedzieli co sie zepsuło, oczywiście auto mam unieruchomione pod domem i pewnie znowu zapłacę za jego uruchomienie Sad
Powrót do góry
seriale1

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów/Śląsk
Posiadane auto: Kia Ceed kombi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lip 2017, 07:18
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia Ceed 2008 lampa immobilizera i problem z odpaleniem auta


witam. Wykluczony został immobilizer i auto alarm jako przyczyny.
Auto pojeżdziło kilka godzin i znowu się nie dało odpalić. Ale udało sie uruchomić na "pych".
Pojechałam do gazowanika wymienił mi parownik ( reduktor) znowu pojeżdziłam 2 dnibez najmniejszych problemów, zapalał w ciągu sekundy. Wczoraj przy zapalaniu już miałam problem, po przekręceniu kluczyka kręciło długo ale w końcu zaskoczył, tylko pojawiła się lampka ESP OFF i szarpało przy 1szym i 2gim biegu. Po wyłaczeniu silnika i właczeniu jeszcze raz problem zniknął. Rano nie zapalił wogóle.
Czy ktoś moze coś doradzić? Znalazłam kilka pomysłów i nie wiem do jakiego mechanika jechać?
1. Coś z kablami elektrycznymi?
2. Padł czujnik położenia wału?
3. Problem z kostką stacyjki
4. Wtyczki przy aparacie zapłonowym brudne, uszkodzone
5. Problem z pompą paliwa?

Bardzo proszę o porady co robić?
Powrót do góry
seriale1

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów/Śląsk
Posiadane auto: Kia Ceed kombi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 11:22
Temat postu:

Brak pomocy i pomysłu :(


Auto tydzień stoi na warsztacie u elektromechanika codziennie zapala bez problemu i nie mogą znaleźć przyczyny. Jeździ i ma się dobrze, za tydzień mamy jechac na wakacje i pewnie znowu przestanie działac bo się chyba sam nie naprawił Sad Ktoś coś? jakieś pomysły?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaCarens

35 990

2015r.

196 000 km

małopolskie

KiaCee'd

43 800

2015r.

124 000 km

śląskie

KiaSportage

52 900

2013r.

193 212 km

mazowieckie

KiaPicanto

5 900

2004r.

158 195 km

łódzkie

KiaCee'd

44 777

2014r.

93 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System