Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sportage ) Kiwi off-road



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek230482

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: Sportage I, 4WD, 2.0 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 02:41
Temat postu:

Kiwi off-road


hmmmm..... dziwny ten dział.... Ale postanowiłem w nim pokazać swojego dzika. Jak go oceniam? Oczywiście dobrze bo wychodzę z założenia że "widziały gały co brały". To nie auto nowe z salonu żeby nie wiedzieć w co się pcha i jeszcze oczekiwać że nie będzie się psuło Smile dlatego jest stare, psuje się i tak właśnie miało być Smile
Geneza.
Mam kilka aut. Każde do czegoś innego. A sportage I gen to miał być zakup niskobudżetowy do dzikowania po polach, krzakach i innych bezdrożach. Nie do topienia, choć brodzić troszkę można Smile wybór na to auto padł z dwóch powodów. Pierwszy to tanie auto, drugi to dobra terenowa konstrukcja. Rama ze schowanymi napędami. Napęd na tył ze sztywno dołączanym przednim mostem, stosunkowo niewielka masa i zwarta budowa oraz oczywiście reduktor. Polowałem na Pb+lpg ponieważ mam wstręt do diesli. A krótki epizot z ich udziałem potwierdził to.
Zakup.
Auto się tak o trafiło niedaleko domu. Rocznik 1997 2.0 16v z lpg. Na pokładzie klima automatyczna, szyby i lusterka w prądzie. Szczerze nie myślałem że kupię bo wyglądało na zdjęciach nędznie i to jeszcze było jedno z droższych.... ale po przyjeździe okazało się że to auto jest po zrobionej blacharce z nowym "leśniczym" raptorem. W dodatku sprzedający nie był brudasem, burakiem ani głupim handlarzyną. Po paru dniach dogadywania sprzedający poprawił pewne istotne sprawy i sensownie zszedł z ceny. No i mam Smile zaraz po kupnie (jesienią tamtego roku) wieczorem zapuściłem się w pola i bezdroża co skutkowało po 30min niedoświadczonej jazdy utopieniem w błocie po progi. Kosztowało mnie to kilka godzin odkopywania auta w środku nocy Smile ale wrażenia bezcenne Smile
Co do zrobienia?
Jak widać na pierwszym zdjęciu to był trochę golas.

Miał co prawda zrobioną blachę, ogarniętą mechanikę. No ale reszta trochę cierpiała. Elektryka w środku praktycznie nie działa (potem się okazało że nawet całych modułów brakowało), lusterka połamane, klapa nie działała i masa [cenzura]ół. W dodatku obiecałem sobie że auto troszkę bardziej rasowo musi wyglądać.
Tak więc na wstępie pranie środka, naprawa podstawowych rzeczy jak lusterka, klapa i trochę drobiazgów. Wymiana oleju w silniku, filtrów itp. Potem wpadło orurowanie. Następnie z racji zimy i większości nocnych eskapad wrzuciłem dodatkowe oświetlenia na dach. Z koszem przy okazji Smile
W między czasie bak zaczął cieknąć więc trzeba było to ogarnąć..... I jeszcze reduktor lpg stracił wydajność to go wymieniłem na nowy Smile a to pouzupełniałem moduły, kable i inne farmazony.... po prostu powoli do przodu Smile
Na dzień dzisiejszy do zrobienia mam mocowanie stabilizatora przód oraz sprężyny tył. W związku z tym wpadnie pakiet +2" bo nie jest to duzy wydatek a prześwitu już nie raz mi brakowało.
Kolejnym planem są lampy mijania bo ryfle to dramat.....
Jak już to ogarnę to pewnie wyjdą następne rzeczy ale jak jak to lubię Very Happy w dodatku wraz z wiosną jest plan aby zapiąć do kiwi naszą przyczepę campingową i relokować się w poszukiwaniu ciekawych bezdroży Smile

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sportage »

Opinie o samochodach Kia Sportage - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sportage ) Oceń swoje auto


KiaRio

20 990

2012r.

231 000 km

wielkopolskie

KiaCee'd

44 777

2014r.

93 000 km

pomorskie

KiaCee'd

59 900

2020r.

99 000 km

mazowieckie

KiaSoul

19 000

2010r.

177 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

31 800

2013r.

184 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System