Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Opirus ) Kia Opirus - silnik nie odpala - ważne spostrzeżenie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Opirus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
veryfikator

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Gora
Posiadane auto: Kia Opirus 3.5 V6 Sporty EleganceEHFDW6D/0303
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lip 2019, 20:29
Temat postu:

Kia Opirus - silnik nie odpala - ważne spostrzeżenie.


Dwa razy w mojej przygodzie z Opirusem zdarzyło mi się, że po podjechaniu na miejsce chwilowego zatrzymania z koniecznością zgaszenia silnika i wyjęcia klucza ze stacyjki, przy próbie ponownego uruchomienia silnika przekręcenie kluczyka w stacyjce powodowało zapalenie się wszystkich kontrolek, ale gdy przekręcałem kluczyk w pozycję zapłonu to wszystko gasło prócz wskazówek prędkościomierza a rozrusznik milczał. Zacząłem się zastanawiać, co się dzieje? Może auto ma jakiś ukryty feler? Może akumulator jest słaby? Ale akumulator jest nowy!!! Ma nie więcej niż 9 miesięcy!!! No i jeszcze jest to bateria dobrej marki i odpowiedniej mocy i pojemności. Poza tym problem wystąpił po długich trasach. Dzisiaj stało się to ponownie, gdy podjechałem pod górkę z parkingu i wysiadłem z samochodu, żeby pożegnać się z bliską mi osobą. Gdy wróciłem z powrotem do kabiny i podjąłem próbę uruchomienia silnika, to znowu wystąpiło ww. zjawisko. Tablica przygasała prawie całkowicie w chwili (świeciły się jedynie wskazówki zegarów), gdy przekręcałem kluczyk z pozycji ON w pozycję START, a starter nawet nie pyknął. Oczywiście od razu myśli o lawecie, co jest myślę naturalnym odruchem każdego, kto pierwszy raz jeździ autem z automatyczną skrzynią biegów. I nagle przyszło mi do głowy olśnienie. Zauważyłem, że dźwignia zmiany biegów jest w pozycji DRIVE!!! Nie przełączyłem biegów na PARKING i tak zgasiłem silnik. Takie wyłączanie nie jest wskazane i warto o tym pamiętać. Ale jeśli już rzeczywiście zapomniałaś/eś o tym, to przy problemach z uruchomieniem silnika sprawdź, czy przypadkiem nie zrobiłaś/eś takiego błędu jak ja. Przełączyłem dźwignię w pozycję D i auto bez problemu uruchomione. EUREKA!!! Nigdzie nie mogłem się doczytać o tej zależności w autach z automatyczną skrzynią biegów. Najwyraźniej tak to jest skonstruowane. Mam nadzieję, że ten opis pomoże komuś, kto zwątpi w swoje auta, tak jak ja, bo to tak naprawdę to jedynie brak doświadczenia z automatem. Very Happy Okazuje się, ze "nie należy gasić samochodu w innym położeniu wajhy niż P lub N. W skrzyni panują duże ciśnienia i jak gasisz auto na D|R to mozesz po jakimś czasie doprowadzić do uszkodzenia automatu. Zgasić Ci się udało, ale zapalić już NIE Wink Jest elektromagnes, który blokuje możliwość uruchomienia auta jeśli wajha nie jest na P lub N. Kiedyś zgasiłem camry tak jak Ty i byłem ostro przestraszony że nie chciała zapalić - dopiero po chwili zauważyłem jaki mam bieg.." (cytat autorstwa maniek_ls400 z forum toyoty http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=11525.0
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Opirus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Opirus »

Opinie o samochodach Kia Opirus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Opirus ) Porady, problemy techniczne


KiaXCeed

99 900

2021r.

4 000 km

wielkopolskie

KiaCarens

39 000

2015r.

167 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

93 900

2020r.

81 324 km

śląskie

KiaCee'd

43 800

2015r.

124 000 km

śląskie

KiaVenga

56 900

2017r.

112 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System