Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Picanto ) picantna 1.1 prawie nie odpala, traci moc - Legnica



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
princessa

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Kia Picanto 1.1. 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Wrz 2020, 21:04
Temat postu:

picantna 1.1 prawie nie odpala, traci moc - Legnica


Hej, poszukuje elektromechanika lub kogoś kto ma oprogramowanie i podłączy się do mojego autka:

kupiona miesiąc temu Kia 1.1 65KM w gazie po przejechaniu półtóra tys km nie chciała się odpalić i zatrzymała się na przejeździe kolejowym..
Wybaczcie brak profesjonalizmu słownego, jestem dziewczyną, piosenkarką, opiszę jak najlepiej umiem. Większość przeżyć opisanych podczas jazdy na gazie, ale problem z tym odpalaniem zarówno na gazie jak i na benie.

Od początku był w niej jakby problem z mocą: gaz do dechy a ona się rozpędzała jakby powoli. Kupiłam z palącą się kontrolką silnika, i sprzedający powiedział, że to kontrolka od sondy lambda, że dostaje zbyt bogatą mieszankę (tak pisali mu po podłączeniu komputera). Mimo to wszystko inne działało i pojechała ze mną w Beskid Niski, a teraz jeszcze byłyśmy pod Koszalinem, co prawda jakby powoli się rozpędzała (szczególnie jak byliśmy w niej w trójkę z bagażami, ruszała wolno jak rower), pod górkę też jakby traciła moc, chyba że jechałam z wykorzystaniem warunków geograficznych i po drogach ekspresowych/autostradach, to wtedy było nawet 140 było na liczniku, prawie całą drogę od Szczecina do Legnicy 130km/h

Dzień po powrocie z Koszalina mała wycieczka i 50 km od domu prawie nie odpala przed przejazdem kolejowym. Zatrzymał się chłopak i rozkminił, że jak się ją przygazuje, to przy 2 tys. obrotów rusza. I tak sobie wróciłam te 50 km, starając się jej w ogóle nie zatrzymywać i utrzymywać na 3 tys obrotów. Dziś wsiadam i po włączeniu silnika sam gasł za chwilkę. Zobaczyłam, że gdy go gazuję, to nie gaśnie, jestem w stanie wycofać, ale już nigdzie nią nie jechałam, silnik brzmi inaczej niż wcześniej.

Chłopak z przejazdu kolejowego mówi, że wygląda jakby któryś z cylindrów nie działał. Z kolei inny znajomy od aut (ale bez oprogramowania do Kii) mówi, że gdyby nie działał cylinder to by nie jechała 140, nawet z górki. Sugeruje że to własnie ten czujnik lambda, albo sensor map (?), że dostaje zbyt bogatą mieszankę i rzeczywiście przy dużych obrotach dostaje tyle powietrza żeby ruszyć. I że to raczej nie jest wielka naprawa

Proszę polećcie mi elektromechanika z Legnicy, który rozkmini temat i przy okazji nie wykorzysta tego że się na tym nie znam. Albo ktoś z forumowiczów jest w stanie do tego zajrzeć? Jestem w Legnicy jeszcze dwa dni, a potem dopiero od następnego wtorku. Bardzo chciałabym żeby ta moja pikantna już działała, z pełną mocą.

Maria
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Picanto »

Opinie o samochodach Kia Picanto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

55 600

2015r.

165 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

86 900

2019r.

48 000 km

mazowieckie

KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie

KiaVenga

33 900

2011r.

105 470 km

warmińsko-mazurskie

KiaStonic

67 300

2020r.

57 312 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System