Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Brak podświetlenia zegarów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koala58

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2022
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia carnival 2.9 crdi 2004 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Maj 2022, 23:39
Temat postu:

Brak podświetlenia zegarów


Witam jestem nowy na forum , na początku chciałbym się przywitać . Posiadam Kia carnival 2.9 crdi 2004 rok problem mam że nie ma podświetlenia zegarów ani świata w schowku. Bezpieczniki wszystkie dobre , brak napięcia na kostkach. Przekręcając włączenie świateł mijania światła na zewnątrz są wszystkie. Pytanie co steruje podświetleniem kokpitu
Powrót do góry
Andrzej222

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2022
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia carnival 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Paź 2022, 13:27
Temat postu:

Re: Brak podświetlenia zegarów


koala58 napisał:
Witam jestem nowy na forum , na początku chciałbym się przywitać . Posiadam Kia carnival 2.9 crdi 2004 rok problem mam że nie ma podświetlenia zegarów ani świata w schowku. Bezpieczniki wszystkie dobre , brak napięcia na kostkach. Przekręcając włączenie świateł mijania światła na zewnątrz są wszystkie. Pytanie co steruje podświetleniem kokpitu


Dokładnie też posiadam Kia carnival 2.9 crdi 2004 rok ale problem elektryczny jest szerszy, niż tylko brak podświetlenia zegarów bo dochodzi do tego brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej i w ogóle świateł obrysowych (postoju) Czyli chodzi tu o niedziałający "podobwód" kilku tych funkcji? Jest jakiś przekaźnik za to odpowiadający może jak tak to który? Jak trzeba będzie zrobię zdjęcia schematów skrzynek od przekaźników i bezpieczników. Bezpieczniki sprawdzałem są OK. Jak dojść co padło?
Powrót do góry
Andrzej222

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2022
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia carnival 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lis 2022, 17:51
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Brak podświetlenia zegarów


ok ten problem też się wyjaśnił .Przekaźnik nr 3 po lewej w skrzynce bezpieczników i przekaźników nie działała cewka. Nie "klikała" czyli do wymiany. Po wymianie śmigają wszystkie te brakujące światła. Warto sprawdzać multimetrem i źródłem zasilacza 12v co daje efekty. Można krokodylkami od akumulatora też posprawdzać dany przekaźnik i multimetrem na dźwięk czyli ciągłość. Tu pomocny film:
https://youtu.be/FEXM7y6nL0c
Trzeba tylko rozkminić jaki przekazior odpowiada za co ze schematu
[img] https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1980957.html#17957680 [/img]
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1980957.html#17957680
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1980957.html#gallery-1


Pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

67 900

2017r.

166 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

54 800

2015r.

149 000 km

małopolskie

KiaSportage

25 900

2009r.

193 000 km

małopolskie

KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie

KiaCee'd

19 900

2011r.

199 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System