Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Ocena twojego Rio



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na ile oceniasz swoje Rio (skala szkolna)
1 (tragedia)
2%
 2%  [ 1 ]
2 ( źle)
2%
 2%  [ 1 ]
3 (może być)
10%
 10%  [ 4 ]
4 (dobrze)
40%
 40%  [ 15 ]
5 (bardzo dobrze)
43%
 43%  [ 16 ]
Wszystkich Głosów : 37

Autor Wiadomość
struziks

Czytelnik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogówek

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Wrz 2007, 15:11
Temat postu:

Ocena twojego Rio


Ocena twojego Rio
Powrót do góry
skype status
robal

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa górnicza
Posiadane auto: kia rio, rs, 1.3 .2004 r
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 25 Gru 2008, 20:04
Temat postu:

ocena


witam ja oceniam swoje auto kia rio rok2004 jako auto dobre ocena w skali do 10 daje 7 Idea Laughing Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
MisiekT

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Budy Mszczonowskie
Posiadane auto: KIA RIO RS HATCHBACK 1.3 '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Wrz 2009, 09:25
Temat postu:

SUUUUUUUUUPER!


Nigdy mnie autko nie zawiodło, ponieważ o nią dbam - mam drobne ślady zarysowań, ale to normalka, widziałem autka w gorszym stanie. Silniczek optymalny (i tak nie mam zamiaru się ścigać).
Powrót do góry
gadu-gadu
Mantom

Dyskutant



Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Rio 1,5CRDI 2008
Piwa: 11/0
Wysłany: Czw 26 Sie 2010, 07:47
Temat postu:

Re: Ocena twojego Rio


Zalety:
1. Doskonały, dynamiczny, oszczędny i cichy silnik
2. Stosunkowo niska cena
3. Przestronne wnętrze
4. Dobre wyposażenie (klima, ABS, poduszki pow.)
5. Cicho w kabinie podczas jazdy
6. Ładny wygląd
7. Ładne i dobrze oświetlające drogę reflektory z łatwym dostępem do żarówek.
8. Pojemny bagażnik
9. Regulacja wysokości fotela i kierownicy.
10. Stosunkowo wysoka pozycja kierowcy
Wady:
1. Stosunkowo mało sklepów z częściami i warsztatów.
2. Brak książek z cyklu "Sam naprawiam"
3. Brak wygłuszenia maski i klapy bagażnika
4. Pomarańczowe podświetlenie zegarów.
5. Wprawdzie reflektory H4 są OK, ale Kia mogłaby wstawić jednak ksenony, albo przynajmniej soczewkowe.
6. Fabryczne głośniki są 1 drożne i wysokie tony są nieco "drewniane". Natomiast basy o dziwo są nawet ładne.
7. Manualne lusterka (w mojej wersji)
8. Klima manualna (w mojej wersji). Na Allegro co prawda można kupić panele climatronic, ale nie wystarczy sama wymiana panelu.
Powrót do góry
typ82

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Sie 2011, 19:57
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Ocena twojego Rio


Moje uwagi dotyczą modelu produkowanego w latach 2000-2005.

126 miejsce w klasyfikacji Dekra.Ale co to oznacza dla uzytkownika?
-rudy na całej długości progów, nadkolach,zawieszeniu.Brak zabezpieczenia antykorozyjnego profili zamknietych.
-hamulce dzięki którym nigdy nie wiadomo jak szybko się zatrzyma i gdzie.
-brak wzmocnień przednich dzięki którym najmniejsza stłuczka kończy się kasacją auta( kto kasował ten wie)
-crash test -kto widział ten zawsze zapina pasy,blacha cieńka jak koreański papier.
-niezsynchronizowany wsteczny bieg.Rozwiązanie rodem z 126p
-awarie układu kierowniczego, wycieki z listwy i pompy.
-tanie, nieprzyjemne w dotyku szare plastiki podobnie jak tapicerka.
-silnik-wrodzona niechęć do rozpędzania się - przyczyna=koreańskie kucyki. Mazda 121 1991 72 PS na jednopunktowym wtrysku objeżdża ryjka z każdej strony.
-Prestiż auta który wywołuje grymas politowania...smutne ale prawdziwe.
-Ceny części zamiennych w serwisie kosmos.Obsługa? Kto był ten wie i więcej nie pojedzie.
-Utrata wartości-zainteresowanie potencjalnych nabywców zerowe.
- kontrolkę check engine która spędza sen z powiek większości użytkowników a w pseudoserwisie budzi przerażenie.
-koreańskie łożyska kół które najlepiej wymieniać co 15 tyś km wraz z olejem
-śruby kół 14mm do których klucz próżno szukać u wulkanizatora
itd..itd..itd

Ktoś pewnie powie że przecież Ryjkiem można pokonać 500tys km...Pewnie że można podobnie jak latać na drzwiach od stodoły : )

Pozdrawiam wszystkich którzy zdecydowali się z nim rozstać i tych którzy jeszcze się wahają.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 12 Sie 2011, 19:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Morwa

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: KIA RIO RS 1,5 16V 2001
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 05 Wrz 2011, 22:49
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Ocena twojego Rio


Nie wiem skąd u Ciebie taka awersja do Kia Rio. Chyba żeś miał samochód po niezłym dzwonie i bardzo zaniedbany.

Jeżeli chodzi o blachę, to po 10 latach lekko zaczyna rdza wychodzić na tylnych nadkolach, i na górze klapy(pomiędzy klapą a szybą tylną) i tylko to.

Hamulce są w miarę(jak się dba tak się ma;))

Układ jezdny jest niestety lipny, przy 180 nosi bardzo samochodem i się czuje jakby przód unosił się w górze... Do większych prędkości ten samochód nie jest stworzony i jest za lekki... Większy wiaterek na autostradzie i trzeba trzymać kurczowo kierownice dwoma rękoma by zmieścić się w swoim pasie.

Silniczek 1500ccm ładnie się spisuje, nawet z gazem ładnie jeździ. Co do spalania to w mieście poniżej 10 litrów się nie zejdzie, ale za to na trasie udało mi się 7,3 litra na gazie na 100km;)

Wygląd, mnie to autko się bardzo podoba, "biała strzała" Wink

Jeżeli zaś chodzi o wytrzymałość przy wypadkach to miałem kolizję tym samochodzikiem. Pasat 3 miesięczny niestety nadawał się do kasacji(olej wyleciał ze skrzyni, drzwi kierowcy nie chciały się otworzyć chociaż dostał w drugą stronę). to była stłuczka przy około 50km/h. Kijana miała pęknięty jeden reflektor, zagnieciona maske i błotnik i lekko przebity zderzak(nawet nie pękł) Drzwi elegancko się otworzyły. Maska też. Zero problemów(nawet chłodnica nie ucierpiała (była trochę krzywa ale nie ciekła). Układ jezdny nic nie ruszony. Na prawdę w porównaniu do tego pasata to byłem zdziwiony jakie gów*** z tego pasatta jest w porównaniu do Kijanki.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z samochodu. Jak dla mnie to minusem są plastiki ochydne i trzeszczące ale ciągle z tym walcze;)
Powrót do góry
gadu-gadu
wojmi1

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Kia Rio DC 1,3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 13:57
Temat postu:

ocena mojej Kia Rio DC 1,3 rocznik 2002


Samochód wart swojej ceny - kupiony w Polsce w salonie ...

Koszt części zamiennych i serwisu ... oktutnie drogie i kiepska jakość obsługi serwisowej - a wiadomo nic nie jest lepsze niż jego serwis
Najgorszy jest brak dokumentacji:
1 instrukcja naprawcza
2 brak schematów elektrycznego
Narastające problemy z elektroniką min. ECU

Razz Podziwiam te ciągłe odmawianie dostępu do dokumentacji w serwisach
Powrót do góry
Muscu

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: KIA Rio DC 1.3 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Lut 2016, 12:03
Temat postu:

Wart swojej ceny


Moją kijanką Rio Kombi poruszam się od grudnia 2015. Dostałem ją od mojego ojca, który kupił ją nową w polskim salonie w 2001 roku za 33 000 zł. Silnik to 1.3 75 KM przebieg 170 000 km, wyposażenie w aucie jest bardzo biedne, bo nie ma tam nawet ABSa, ale za to mam wspomaganie kierownicy, poduszkę powietrzną kierowcy i nagłośnienie zrobione przez mojego tatę ( dodane głośniki wysokotonowe z przodu, subwoofer w bagażniku z JBL i oczywiście wzmacniacz). Samochodem poruszam się głównie po mieście i średnie spalanie wynosi ok. 7-8 l. Teraz przejdźmy do wad. Zaraz po kupnie samochodu (kilka miesięcy) zepsuł się czujnik położenia wału korbowego, w serwisie KIA stała 2 tygodnie i mechanicy nie dali rady tego naprawić, mój tata zrobił to prowizorycznie(2 druciki pociągnięte do - akumulatora, a 2 drucik do bezpiecznika) i do teraz działa. Jeżeli chodzi o części zamienne są trudno dostępne i drogie, nie mówiąc o szrotach, bo jak jest jedna kijanka to trzeba zapisać w kalendarzu. Po 14 latach tylne nadkola po mocniejszym szarpnięciu zostały mi w ręce, nie było żadnych reperaturek, a więc teraz nadkola są zrobione z pralki Razz. Ostatnio miałem dość poważną awarię, a mianowicie ucięła mi się śruba w skrzyni biegów, która trzyma wodziki i rozwaliła 1 małą satelitę. Części dostałem dostałem w ASO KIA w Łaziskach Górnych. Kupiłem satelitę, linkę sprzęgła oraz tą śrubę, która się ścięła. Zakupy wyszły mnie 220 zł (linka ok. 70, satelita ok. 150 i sruba ok. 2 zł) + robocizna 520 zł u znajomego. Oprócz tego żadnych poważniejszych awarii nie było. Check Engine co jakiś czas lubi się zaświecić, a po jakimś czasie gaśnie i jest spokój.

Jako mój pierwszy samochód ta KIA jest świetna, oczywiście troszkę jej brakuje, ale nie narzekam na ten samochód i serdecznie polecam wszystkim! Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Oceń swoje auto


KiaCee'd

29 900

2012r.

199 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaCee'd

34 900

2015r.

198 372 km

świętokrzyskie

KiaSoul

20 990

2010r.

192 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

54 800

2015r.

149 000 km

małopolskie

KiaCee'd

59 260

2020r.

34 820 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System